Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних

бібліотек», листа Інституту модернізації змісту освіти від Додаток до листа ІМЗО від 27.07.2020 № 22.1/10-1499 «Щодо виконання наказу МОНУ від 12.08.2014 № 931» 


Інтерактивні вправи розроблені у межах Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек "Краєзнавство у шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".

Інтерактивна вправа "Пам`ятки Мелітополя"




Країна за кадром "Одні з найкращих сіл України, де є що подивитися" 

Запорізька область.



День захисника України


На
 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.
Загальною ознакою Покрови є те, що вона покриває землю або листям, або снігом. Згідно з переказами та легендами саме на Покрову запорізькі козаки вирушали на зимівлю по  своїх хуторах та зимівниках. А оскільки в ті часи основним календарем були церковні свята – то і маємо козацьке свято на Покрову. Напевне, ніхто не сперечатиметься, що козаки – досить цікаве «явище» в українській (і навіть світовій) історії. Скільки є різноманітних згадок про них, і не тільки українських. Однак поряд з їх мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить їх чимось більшим, ніж просто вояками.     

 Козацькі тренди. Аксесуари – http://vlasno.info/ / 

У Запоріжжі, нижче Дніпровської ГЕС, розташувався найбільший на Дніпрі острів — Хортиця. Зараз це місце набуває все більшого значення для відродження української історії. За останні 15 років на острові з'явився історико-культурний центр, музей судноплавства, інтерактивний театр, а в острівних землях та водах продовжують знаходити скарби, як от тисячолітній меч, який знайшли тут всього декілька років тому. Тепер Хортиця є одним із найважливіших освітніх і культурних історичних центрів України і продовжує розвиватися.

Короткометражний фільм "Козацькі байки". 

Сюжет: троє козаків варять куліш та розповідають один одному байки... Фільм знімався без бюджету, виключно на ентузіазмі небайдужих до українського кінематографу людей.  

Володар Гран-прі на ювілейному XV-му кінофестивалі "Запорізька Сінерама" та призу глядацьких симпатій. Учасник міжнародного кінофестивалю FIFES (м. Загреб, Хорватія), 44-го міжнародного кінофестивалю Молодість (м. Київ, Україна), 7-го CMS міжнародного дитячого кінофестивалю (м. Лакнау, Індія) та конкурсу трейлерів 54-го Краковського кінофестивалю (Польща).

        


 

 


Вікторина "Українське козацтво"


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2020

В 2020 році гасло Місячника "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів". Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти" спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського розробили рекомендації щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2020 році. 



Шановні друзі! Люди живуть на планеті більше двох тисяч років. За цей час не завжди до природи ставилися обережно, особливо у період бурхливого розвитку прогресу. Тому ми, повинні допомагати дорослим не тільки берегти природу, але і відновлювати її. Пропоную вам, взяти участь у мережевій акції "Допоможи врятувати Землю". 
Завдання: напишіть на стикерах ваші поради як зберегти наше довкілля і планету.          переходьте за посиланням                                      
                                                          👇👇👇

Мережева акція 


"Допоможи врятувати Землю"


Як працювати з дошкою Linoit, ви дізнаєтеся з відеоролика внизу   👇👇




Анкета для заповнення





Віртуальна виставка "Вода - колиска життя" 

Автор Гунчак Ірина


Інтерактивна вправа "Сортування сміття за видами"


Інтерактивна вправа "Шлях від перегною до морозива"


Інтерактивна вправа "Терміни з екології"


Інтерактивна вправа "Еко марафон із сортування відходів"


Формуємо Екозвички у школярів 

Ти знаєш, що сортуючи сміття і менше використовуючи пластик, ти допомагаєш планеті. Але є речі, які ми не помічаємо – наші маленькі звички, приносять велику шкоду. Наприклад, соломинки для напоїв, одноразовий посуд, ватяні палички. Такі маленькі речі-неможливо переробити. Тому велика частина з них-потрапить на звалища, де століттями буде отруювати грунт. 


 

Щороку кожен з нас створює вдесятеро більше сміття, ніж важить сам! І планета забруднюється дуже швидко. Вага сміття, що щорічно виробляється на землі, в сім разів більше ваги всіх людей разом. А коли сміття потрапляє на звалище, його неможливо переробити. Саме тому варто сортувати сміття!

Уявляєш, за годину люди виробляють стільки пластикових пакетів, що ними можна обернути нашу Землю сім разів! Вага пластикових пакетів, які щорічно потрапляють в океан, втричі більше ваги всіх синіх китів на планеті. Однак кит живе, приблизно, дев'яносто років, а кожен пакет – більше чотирьохсот. На щастя, ти можешь взяти участь у звільненні Землі від пакетів!  Найпростіший спосіб - не використовувати пакети взагалі.

На кожній батарейці є знак того, що їх не можна викидати в сміття. Уяви, одна маленька пальчикова батарейка може забруднити площу землі, розміром ціла кімната. Щорічно батарейок продають стільки, що вистачило б забруднити всю нашу країну! Отруєння металами, включають в себе батарейки, може викликати серйозні хвороби. Тому - не викидай батарейки і акумулятори на звалище, а збирай в спеціальному місці!






    
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2019

«Бібліотека НУШ — простір для освітніх можливостей кожного учня».

ПЛАН МІСЯЧНИКА  
1 жовтня  у Вознесенській ЗШ І-ІІІ ступенів розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під девізом "Бібліотека Нової Української Школи — простір для освітніх можливостей кожного учня". План місячника був оголошений на лінійці. І була оголошена благодійна акція "Книжка у дарунок бібліотеці". Учні школи подарували бібліотеці 14 книг. 

2-3 жовтня у бібліотеці працювала книжкова лікарня. Учні 7-8 класів допомагали в ремонті підручників учням, які потребували допомоги. А також проводили навчання для молодших школярів.



З 7 по 11 жовтня в середній ланці проходили Дні бібліотворчості: "Читаємо, малюємо, граємо". В ході цього заходу були намальовані ілюстрації до прочитаних оповідань, творів. Проведені різноманітні вікторини.


 

 

По школі з 1 по 25 жовтня пройшов фотокрос "Я читач шкільної бібліотеки".

Бібліотечний урок на тему: "Діти, книга, бібліотека" пройшов на базі 3 класу.
 


Учні 2 -х класів разом з класоводами прийняли участь в інтерактивному кардмейкінгу. Виготовили листівки, мальовані книжки. Завершенням цього заходу було оформлення своїх робіт в лепбуки.
21 жовтня розпочався буккросинг "Передай книжку другу" в 5 класі. Книга "Морські пірати" побувала у семерих учнів 5 класу і помандрувала до 6 класу. І разом з ними пішла на канікули.


30 жовтня пройшов круглий стіл на тему: "Шкільна бібліотека нового покоління". Участь взяли учні 8-10 -х класів. Обговорювалися такі питання як      - сучасне оформлення та дизайн приміщення, комфортні меблі;                               комп'ютерна зона для он-лайн навчання;                                                   - проектор та екран (можливість використовувати бібліотеку для різних форм організації навчання)
Бібліотека інформує:
КНИГИ ЮВІЛЯРИ - 2019

ПИСЬМЕННИКИ ЮВІЛЯРИ - 2020

                             




У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у Вознесенській ЗШ І-ІІІ ступенів  пройшов під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів,  травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.
Тому активна участь нашої шкільної бібліотеки у Всеукраїнському місячнику «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя» сприятиме консолідації зусиль у справі зміцнення здоров’я, профілактики хвороб, забезпечення гармонійного розвитку кожного школяра. 

ПЛАН МІСЯЧНИКА шкільної бібліотеки.

Презентація "Книжки про здоровий спосіб життя"



Бібліотечний урок «Відомі українці-спортсмени»




 



Конкурс малюнків «В козацькому тілі – здоровий дух»

Виховний захід «Здоровим бути модно» 


Комментариев нет:

Отправить комментарий