Національне виховання


Книжкові викладки 
"Хто є хто на Мелітопольщині"«Мій рідний край, моя душа», «Єдина країна - Україна», «Олімпійське сузір'я України», «Могутня ріка історії», «Неоголошена війна», «Роки пройшли, а серце все болить».

 

 

 

Шевченківські читання в шкільній бібліотеці
 


 
Звіт про проведення Всеукраїнського місячника 
шкільних бібліотек 
"Виховуємо громадянина-патріота України"
Відео з відкритого уроку на тему
"Утворення Української козацької держави. Гетьманщина" 8 клас
Конспект уроку на тему
«Україна – єдина країна»
Мета: поглибити знання учнів про нашу державу – Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати любов до рідного краю, повагу до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави.
Обладнання: Конституція України, плакати із зображенням Державного Прапора України, Державного Герба України, портрети відомих українців.
Хід уроку
Живи, Україно! Живи для краси,
для сили, для правди, для волі!
В. Сосюра
Конспект уроку на тему:
«Я єсть народ,
якого Правди сила ніким звойована ще не була»
Мета: передання молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду й на основі цього формування особистісних рис громадянина України(національної самосвідомості, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, фізичної, екологічної культури), розвиток індивідуальних здібностей і талантів.
Учитель. У вірші «Я утверждаюсь» П. Тичина на весь світ гучно заявляє про безсмертя українського народу, української нації.

Розробка уроку з теми
"Митрополит Петро Могила. Шкільництво.
Література. Книговидання."
Мета: скласти уявлення про стан розвитку культури в Україні в другій половині XVI – першій половині XVIІ ст.; схарактеризувати розвиток шкільництва на українських землях у першій половині XVII ст.; розкрити особливості навчання в Києво-Могилянському колегіумі; осмислити і стисло аналізувати життєвий шлях найвідоміших діячів літератури та їхні найвизначніші твори; визначити досягнення українського книговидання цього періоду. Розвивати в учнів уміння самостійно працювати з різними джерелами інформації і на основі їх робити висновки і узагальнення Формувати в учнів інтерес до культурних надбань українського народу. 
Тип уроку: вивчення нових знань з використанням активних прийомів
  Історії України 9 клас 
Розробка уроку з теми «Українські міста і торгівля 
в першій половині ХІХ століття»
Мета: ознайомити з особливостями розвитком українських міст і торгівлею в ХІХ столітті. Опрацювати поняття гільдія, контракт. Розвивати в учнів уміння аналізувати матеріал, робити висновки, висловлювати свою точку зору. Виховувати в учнів почуття патріотизму, наполегливості, відданості своїй справі.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми; атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.

Читати далі...


Історія України 11 клас

Розробка уроку з теми "Україна в Другій світовій війні"

Мета: повторити, закріпити й узагальнити навчальний матеріал із даної теми, розвинути вміння та навички самостійної роботи з додатковим історичним матеріалом, аналізувати побачену та почуту інформацію. Виховувати в учнів почуття патріотизму, гордості за своїх предків, повагу до історичного минулого нашої Батьківщини.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форма уроку: робота в групах



Історія України 7 клас
Розробка уроку з теми "Культура Київської Русі 
в Х-ХІ столітті"
Мета: ознайомити учнів з основними досягненнями культури періоду Київської Русі; дати уявлення про розвиток писемності та рівень освіченості населення Київської Русі, про досягнення в літературі, літописанні, іконописі, архітектурі; вчити учнів працювати з текстом підручників, ілюстраціями, розвивати в учнів уяву; виховувати естетичні смаки, почуття гордості за успіхи та досягнення наших предків у галузі культури.
Обладнання: карта – схема Києва, ілюстрації із зображенням давньокиївських історико-архітектурних пам'яток, фрагменти творів, книжкові мініатюри.
Тип уроку: урок-екскурсія з елементами рольової гри.


До дня соборності України 
створений цей відеоролик.

Відеокліп "Українець це на все життя"
 - короткий екскурс подій державотворення нашої держави

Сценарій виховного заходу
Відео з виховного заходу 
"Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів"

Презентація до виховного заходу "Історія запорізьких козаків для веселих дітлахів"

Відеоролик "Славетні лицарі - Гетьмани України"
супровід до ролика йде мінус пісні "Ой на горі та женці жнуть", можна заспівати наживо. 


З історії козацтва: інформаційний лист 
П.І. Калнишевський - останій кошовий отаман 
Гетьманщини

Комментариев нет:

Отправить комментарий